Новини » Світ Читать эту новость на русском

У світі поменшало ядерної зброї, - SIPRI

У 1952 році Сполучені Штати скинули ядерну бомбу Ivy King на північ від острова Руніт National Nuclear Security Administration

Ядерних боєголовок поменшало на 500 одиниць

Кількість ядерних боєголовок, які є у ядерних держав, зменшилася за рік приблизно на 500 одиниць. Про це йдеться у пресрелізі Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI).

"Дев'ять ядерних країн, а саме, США, РФ, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль і Північна Корея, разом мають, станом на початок 2020 року, 13 400 ядерних боєголовок", - йдеться у пресрелізі.

За підрахунками SIPRI, на початку 2019 року ця цифра становила 13 865 одиниць.

За інформацією Інституту, зменшення ядерних боєголовок у світі минулого року відбулося завдяки утилізації старих ядерних боєголовок у США та Росії, які разом володіють 90% від усіх ядерних боєголовок у світі.

Як повідомляється, Вашингтон і Москва працюють над модернізацією ядерної зброї та розширили її роль у власних військових доктринах.

За даними SIPRI, світові військові витрати у 2019 році зросли до $ 1917 млрд, це найбільший річний приріст із 2010 року.

Новини за темою: Російська "ядерна кнопка" напоготові: Навіщо Путін попередив про можливість ядерного удару

Нагадаємо, напередодні президент РФ Володимир Путін видав указ № 355 "Про Основи державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування", в якому дозволив використання ядерної зброї для захисту майна Росії.

 

Loading...