У США жителів Чикаго і Полтави звинувачують у контрабанді зброї до України

У Штатах вже видали ордер на арешт українця

Зброя

Фото з відкритих джерел

У США суд висунув обвинувальний акт підприємцю з Чикаго та мешканцю Полтави через нелегальни експорт зброї в Україну. Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що з 2014 по 2016 роки 33-річний Ґлен Степул, власник фірми з продажу устаткування для горизонтального буріння, змовився з 38-річним українцем Андрієм Якіним і вивезли або спробували вивезти зі США в Україну зброю. Зокрема, йдеться про затвори та стволи пістолета з нержавіючої сталі. Імовірні зловмисники не мали необхідного дозволу Державного департаменту США, тому порушили американські закони про контроль над експортом зброї.

Новини за темою: Масштабна спецоперація: Поліцейські США та Європи затримали 179 торговців у даркнеті

Водночас зазначені фігуранти та ще один співучасник експортували або спробували експортувати приціли для гвинтівок та камери нічного бачення. Для цього в них мав бути дозвіл Міністерства торгівлі, але зловмисники порушили закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження.

За даними сторони обвинувачення, американський підприємець ховав частину заборонених для експорту товарів у коробках із бурового обладнання, які потім відправляв до України. У митній декларації йшлося, що вантаж нібито містить товари для дому, косметику, іграшки, канцтовари тощо. Проте, заборонені товари перехопили на митниці Львова у вересні 2014 року.

Відомо, що під час слухання в Окружному суді Чикаго американець визнав себе невинним за всіма звинуваченнями. Наступне слухання щодо його статусу відбудеться 16 грудня. При цьому у США видали ордер на арешт українця Якіна, який за даними слідства проживає в Полтаві.

Новини за темою: На Закарпатті у місцевого мешканця вилучили арсенал зброї

Нагадаємо, не так давно на Житомирщині викрили та затримали групу продавців зброї.  Під час обшуків у фігурантів слідчі вилучили 20 одиниць озброєння.Loading...