У США жінка вперше служитиме в елітному спецпідрозділі – "Зелених беретах"

Фото з відкритих джерел

Ім'я солдатки не розголошують задля її безпеки

У Сполучених Штатах Америки вперше в історії жінка служитиме в елітному армійському спецпідрозділі "Зелені берети" (Сили спеціальних операцій армії США). Про це повідомляє СNN.

"Ви рушаєте вперед і долучаєтеся до знаменитого підрозділу "Зелені берети", де ви робитимете те, до чого вас готували: ставитиме під сумнів поширені припущення, руйнуватимете перешкоди, ламатимете стереотипи, здійснюватимете відкриття — і досягатимете неможливого", — заявив на церемонії посвяти командувач Сил спецоперацій США генерал-лейтенант Фран Б’юде.

Зауважимо, що імені солдатки не розголошують. Це потрібно для того, що захистити її для проведення подальших військових операцій. Однак, за даними видання, жінка нещодавно пройшла спеціальну підготовку для служіння в спецвійськах.

До слова, Збройні сили США зняли обмеження на військову службу жінок у 2016 році. Попри це "Зелені берети" до цього часу залишалися одним із останніх підрозділів, де їх не було взагалі.

Зазначається, що жінки і раніше успішно проходили навчання з підготовки до служби в Силах спеціальних операцій армії США. Так, у 1980 році капітану Кейт Вайлдер дозволили завершити навчання, однак, тільки після відповідного рішення суду.

Довідка: 
Сили спеціальних операцій армії США – активний та резервний компоненти військ спеціального призначення сухопутних військ США, які об'єднуються під загальним керівництвом Командування спеціальних операцій армії США для виконання різнорідних спеціальних операцій.

Сили спеціальних операцій армії США носять назву "зелені берети", через головний убір — берет зеленого кольору, який є відмітною особливістю даного роду військ США.

Основним завданням спецрозділу є перешкоджання терористичній діяльності чи соціальним заворушенням за кордоном.

Новини за темою: США розглядає введення заходів проти РФ через можливу змову з талібами

Нагадаємо, нещодавно Сполучені Штати Америки звинуватили Іран у терористичних атаках в 40 країнах і загибелі 360 людей.Loading...