Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США зафіксували рідкісну амебу, яка "харчується мозком людини"

Одноклітинна амеба Naegleria fowleri ВВС Україна

В організм людина така амеба потрапляє через ніс

В американському штаті Флорида людина була інфікована рідкісною амебою, яка здатна вражати мозок людини та нервову систему і врешті-решт спричиняти смерть. Про це повідомляє "ВВС Україна"

Згідно з повідомленням, пацієнта зареєстрували в окрузі Хіллсборо. Зазвичай інфіковані мають такі симптоми: підвищення температури, нудота, блювота, сильні головні болі. У мозку амеба швидко розмножується, згодом викликає крововиливи, некроз, первинний амебний менінгоенцефаліт. Більшість хворих помирає протягом тижня.

Також відомо, що одноклітинна амеба Naegleria fowleri зазвичай живе у теплій воді, а в організм людини потрапляє через ніс. Від людини до людини вона не передається.

Новини за темою: У Китаї виявили новий вірус, що в майбутньому може спричинити ще одну пандемію

Саме тому Служба охорони здоров'я Флориди закликала мешканців округу Хіллсборо уникати контактів носу з водою з кранів та інших джерел.

Як зазначається, зараження такою амебою найчастіше реєструють у південних штатах США, але траплялися випадки на інших континентах, зокрема, й в Європі. Всього з 1962 року у Флориді зареєстрували 37 випадків зараження.

Частіше інфікування відбувається в теплі літні місяці у різних водоймах - озера, річки, ставки та канал. За період з 2009 по 2018 рік в країні зафіксували лише 34 інфікованих цією амебою, 30 з яких заразилися через воду з водойм, а ще четверо через контакт з забрудненою водопровідною водою.

Новини за темою: У США виявили схожість COVID-19 з раковою пухлиною

Нагадаємо, раніше у Внутрішній Монголії, автономний регіон на півночі Китаю, запідозрили випадок захворювання на бубонну чумуLoading...