У США виявили схожість COVID-19 з раковою пухлиною

SARS-CoV-2

Фото з відкритих джерел

Вчені припустили, що для лікування коронавірусу можна використовували препарати проти раку

У Сан-Франциско (США) науковці Каліфорнійського університету виявили схожість структури вірусу COVID-19 та ракової пухлини. Про це повідомляє Financial Times.

Так, вчені з'ясували, що коронавірус, потрапляючи в організм, утворює у заражених клітинах нерівні опуклі гілки. Зазначається, що така незвична структура дозволяє вірусу вражати одразу декілька клітин. 

Зокрема, так звані довгі нитки роблять отвори в інших клітинах. Після цього вірус через відростки потрапляє від однієї клітини до іншої. 

За словами науковців, така розгалужена структура COVID-19 нагадує ріст ракової пухлини. На основі результату дослідження вчені припустили, що коронавірус можна лікувати препаратами для лікування онкології. 

Новини за темою: Ліки від онкології: Вчені зробили відкриття, яке допоможе побороти всі види раку

"Логічно, що протипухлинні препарати і противірусний ефект частково збігаються", – зазначив директор Інституту кількісних біологічних наук у Каліфорнійському університеті Неван Кроган.

До слова, перші експерименти такого типу вчені провели на клітинах нирок африканських зелених мавп, які були уражені коронавірусом. Пізніше потенційні ліки перевірили на клітинах людських легенів.

Нагадаємо, нещодавно Німеччина, Франція, Нідерланди та Італія оголосили про створення альянсу для забезпечення доступності можливої майбутньої вакцини проти коронавірусу для європейців.Loading...