У США провели першу за 17 років федеральну смертну кару

Деніел Льюїс Лі, якого засудили до смертної кари The New York Times

В Індіані стратили Деніела Льюїса Лі

В американському штаті Індіана провели першу за 17 років у США смертну кару на федеральному рівні. Смертельну ін'єкцію ввели засудженому за тортури та вбивство сім'ї з трьох осіб 47-річному Денієлю Льюїсу Лі. Про це повідомляє BBC.

Смертний вирок було приведено до виконання у в'язниці міста Терре Хот у вівторок, 14 липня, рано вранці за місцевим часом. При цьому кару відкладали з грудня місяця.

Чоловік був засуджений за вбивство трьох членів сім'ї, яке він здійснив у 1996 році в Арканзасі. При цьому напередодні страти деякі родичі його жертв виступили проти страти.

У Сполучених Штатах смертну кару узаконено на федеральному рівні та рівні окремих штатів. Верховний суд ще у 1972 році скасував проведення страт на обох рівнях, однак у 1976 році дозволило кари на рівні штатів. На федеральному рівні страти були дозволені з 1988 року. За цей період до смертних страт по федеральним законам були засуджені 78 осіб, проте лише троє були страчені. Зараз у в'язницях утримуються 62 ув'язнених, які очікують страти.

Остання федеральна страта проводилася в США ще у 2003 році. Зараз у Штатах протягом липня-серпня планують провести ще три федеральні страти.

Як відомо, смертну кару застосують шляхом введення засудженим ін'єкції пентобарбіталу. Це препарат, який поступово сповільнює роботу організму, зокрема нервової системи, і зрештою призводить до смерті.

Новини за темою: У США відтермінували федеральну смертну кару, яка мала відбутися вперше за 17 років

Раніше на понеділок, 13 липня, в Сполучених Штатах було заплановане перше за 17 років виконання смертної кари.

 Loading...