У США померла перша в світі людина, яку "випадково" вилікували від ВІЛ

Тімоті Рей Браун, перша людяна, яка одужала від ВІЛ International AIDS Society

Чоловік помер на 55-році життя від лейкемії

У американському місті Палм-Спрінгз помер 54-річний Тімоті Рей Браун - перша людина, яка змогла видужати від ВІЛ. Про це повідомляє NBC.

Згідно з повідомленням, у 1995 році чоловікові був поставлений діагноз ВІЛ, а пізніше, у 2007 році, коли Тімоті жив у Берліні та працював перекладачем, у нього діагностували лейкемію.

Наступного року після складної трансплантації стовбурових клітин лікарі виявили, що не тільки лейкемія перейшла в стадію ремісії, але Браун також вилікувався від ВІЛ. З цього часу чоловіка почали називати "Берлінським" пацієнтом. 

Новини за темою: У Львові від COVID-19 померла депутатка облради

Вченим вдалося розкрити цю загадку. Все завдяки донору, який від природи був стійким до ВІЛ-інфекції через мутацію гена CCR5 - білка, критично необхідного ВІЛ для проникнення та зараження клітин. Саме Тімоті та його лікар Геро Гюттер відкрив науковцям двері для дослідження концепції того, що лікування ВІЛ можливе.

Як зазначається, згодом Браун багато подорожував світом у своїх зусиллях просувати знання про лікування ВІЛ. Лише через два десятиліття лікарі змогли повторити подібне лікування на іншому пацієнті, яке виявилося успішним.

За інформацією International AIDS Society, п'ять місяців тому лейкемія у Брауна знову з'явилася. Цього разу рак поширився на спинний та головний мозок.

Новини за темою: Емір Кувейту помер на 92-му році життя

Нагадаємо, нещодавно у Москві на 57-му році життя помер актор Микита Логінов - зірка  "Антикіллера" і "ДМБ".