Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США помер один із винахідників комп’ютерної миші Вільям Інгліш

Вільям Інгліш ВВС

Винахіднику був 91 рік

На 92-му році життя у Каліфорнії від дихальної недостатності помер інженер і дослідник Вільям Інгліш, який був одним із винахідників комп’ютерної миші. Про це пише BBC.

Вільям Інгліш помер 26 липня в Каліфорнії, США, проте про це стало відомо лише зараз.

Інгліш народився у 1929 році в Кентуккі, вивчав електротехніку в університеті, перш ніж піти до ВМС США. Після служби він вступив до Стенфордського дослідницького інституту. Там Вільям познайомився з Дугласом Енгельбартом, інженером, який хотів створити комп'ютер нового типу.

Результатом цього знайомства стала перша комп’ютерна мишка, яку у 1963 році висунув Енгельбарт. Первинною версією був деревʼяний блок з єдиною кнопкою, а під ним були два колеса під кутом 90 градусів, які фіксували вертикальний і бічний рух.

При цьому ні Енгельбарт, ні Інгліш ніколи не могли пригадати, кому саме належала ідея назвати винахід "мишкою".

"У першому звіті ми мали назвати це якось. "Коричнева коробка з кнопками" якось не дуже. Це мало бути коротке імʼя. Дуже очевидна коротка назва", — сказав Інгліш.

Новини за темою: Помер відомий кінорежисер Алан Паркер

Нагадаємо, напередодні на 84-му році життя помер лауреат Нобелівської премії миру Джон Хьюм, який допоміг завершити конфлікт у Північній Ірландії. 

Зокрема, Джон Хьюм брав активну участь у підписанні Белфастської угоди 1998 року про політичне врегулювання конфлікту у Північній Ірландії. Зокрема, саме за цей безцінний внесок він отримав Нобелівську премію миру 1998 року.