Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США підліток зібрав удома ядерний реактор і потрапив до Книги рекордів Гіннеса

Хлопець став наймолодшою людиною, яка провела ядерний синтез удома

Джексон Освальт Guinness World Records

В американському місті Мемфіс, штат Теннессі, підліток потрапив до Книги рекордів Гіннеса-2021 за створення діючого ядерного реактора в домашніх умовах. Про це повідомила пресслужба Guinness World Records.

Зазначається, що 12-річний Джексон Освальт сплавив два атоми дейтерію за допомогою фузору – пристрою для отримання керованої термоядерної реакції, який він створив у кімнаті свого будинку. 

Таким чином Освальт став наймолодшою людиною, яка провела ядерний синтез у домашніх умовах. Попередній рекорд належав Тейлору Вілсону, який досяг цього в 14-річному віці, що і надихнуло нового рекордсмена.

Мати підлітка зазначає, що контролювала кожен етап роботи Освальта. Вона вивчала в інтернеті кожну стадію роботи, перш ніж її син переходив до нової.

За словами Освальта, найскладнішою частиною його роботи було виготовлення повітронепроникної ізоляції. За словами хлопця, він витратив пів року на цей етап. Зараз, у віці 15 років, підліток більше не проводить експерименти так часто, оскільки вирішив шукати свою "наступну найкращу річ", але пишається своїм винаходом.

Новини за темою: Національний рекорд: МЗС порахувало, скільки встановлено пам'ятників Шевченку за кордоном

Нагадаємо, нещодавно в Римі 20-річний стрибун із жердиною Арман Дюплантіс встановив світовий рекорд на відкритому повітрі, обійшовши значення українця Сергія Бубки. У лютому цього року спортсмен також побив рекорд Бубки в приміщенні.Loading...