У США назвали умову настання миру на Донбасі

Посол Джеймс Гілмор

Фото з відкритих джерел

З моменту останньої зустрічі лідерів "нормандської четвірки" від обстрілів загинули 8 мирних жителів

Постійний представник США в ОБСЄ Джеймс Гілмор закликав Росію припинити зусилля з метою перешкодити прогресу у встановленні миру на Донбасі. Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті Місії

Він нагадав, що під час останньої зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі лідери країн домовилися про повне і всеосяжне припинення вогню, але воно так і не відбулося.

Замість цього за останні 7 місяців у результаті тисяч обстрілів на сході України загинули 8 мирних жителів, ще 55 отримали поранення. Також були зруйновані будинки і критична інфраструктура.

"Причиною всіх жертв на сході України, як військових, так і цивільних, може бути те, що Росія не проінструктувала сили, які вона озброює, навчає, фінансує, і веде бойові дії разом з ними", - зазначив Гілмор.

Також постпред США засудив недавній розстріл російськими силами евакуаційної групи під Зайцевим і нагадав про обмеження свободи пересування спостерігачів ОБСЄ. 

За його словами, бойовики продовжують обстріли безпілотників Місії при тому, що Росія є членом ОБСЄ, а СММ діє від її імені в тому числі.

"Росії пора проявити політичну волю, продемонстровану Україною, і припинити свої зусилля з метою перешкодити прогресу в мирних переговорах. Замість цього ми бачимо, що Росія тільки перешкоджає. Тільки коли Росія виконає свої мінські зобов'язання, ми можемо сподіватися побачити міцний мир і покласти кінець людським стражданням на сході України", - підсумував постред США.

Новини за темою: На Донбасі НЗФ поранили сімох українських військових

Нагадаємо, що 13 липня НЗФ після підтвердження "режиму тиші" для можливості українській стороні забрати тіло командира взводу, який підірвався на вибуховому пристрої, відкрили шквальний вогонь, в результаті чого загинув військовий медик.

За фактом обстрілу медперсоналу прокуратура відкрила кримінальну справу. Ситуацію тримає під особистим контролем президент України Володимир Зеленський.Loading...