У США можуть заборонити TikTok, - Помпео

Фото з відкритих джерел

Зокрема, американських законодавців турбують китайські закони, які зобов'язують соцмережі співпрацювати з розвідслужбами КНР

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що США "безумовно розглядають" можливість ввести заборону на застосування китайських соцмереж, включаючи TikTok, передає Reuters.

"Я не хочу випереджати президента (Дональда Трампа), але це те, що ми розглядаємо", - сказав Помпео в інтерв'ю Fox News.

Американські законодавці раніше висловлювали побоювання з приводу того, як TikTok обробляє дані користувачів. Зокрема, їх турбують китайські закони, які зобов'язують місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними службами КНР.

Також додаток, недоступний в Китаї, але який базується в КНР (компанія ByteDance), намагається уникати згадок про своє китайське коріння, апелюючи до глобальної аудиторії.

Ремарки Помпео стали продовженням протистояння найбільших світових економік, що почалося з торговельної війни майже два роки тому і посилилася діями китайської влади в Гонконзі та спалахом коронавірусу.

Через конфлікт на індійсько-китайському кордоні Нью-Делі раніше заборонив TikTok, а разом з ним ще 58 китайських програм.

Новини за темою: МОЗ інформуватиме про COVID-19 у TikTok та Instagram

Адміністрація кіберпростору Китаю оштрафувала за "відхід від цінностей соціалізму" відеосервіс Xigua від ByteDance - компанії, яка створила платформу TikTok.Loading...