Новини » Світ Читать эту новость на русском

У справі Новака з’явився новий важливий свідок, - генпрокурор Польщі

Славомір Новак Liga.net

Він дає свідчення у справі дій Новака у період його перебування на посаді міністра транспорту в уряді Дональда Туска

У справі колишнього міністра транспорту і водних ресурсів Польщі, ексглави "Укравтодору" Славоміра Новака до співпраці з польською прокуратурою вдалося залучити нового важливого свідка. Про це заявив міністр юстиції Польщі, генпрокурор РП Збігнєв Зьобро, передає "Укрінформ".

Зазначається, що він дає свідчення у справі дій Новака у період його перебування на посаді міністра транспорту в уряді Дональда Туска.

"Пан Славомір Новак, який мав нести Україні польську допомогу, польську підтримку, а також показувати європейські стандарти у сфері моральності й етики у публічному житті, показав щось інше. На жаль, ми не можемо бути гордими не лише з будування доріг та автомагістралей, але також і з етичних стандартів елементарної чесності у публічному житті", - заявив Зьобро.

Генпрокурор повідомив, що прокуратурі вдалося переконати в наданні свідчень у справі Новака одного з ключових свідків, який володіє інформацією про діяльність того в період роботи в уряді Туска впродовж 2011-2013 років.

"В результаті цього ми довідуємося про надзвичайно сумні історії, пов’язані з діяльністю Славоміра Новака, не лише у період, коли він виконував обов’язки голови інституції, відповідальної за будівництво доріг й автомагістралей в Україні", - заявив Зьобро.

Він додав, що покази цього свідка буде використано у подальших діях прокуратури щодо Новака.

Як повідомлялося, Славомір Новак очолював з 2011 по 2013 рік Міністерство транспорту і водного господарства Польщі, а з жовтня 2016 до жовтня 2019 був виконувачем обов'язків голови "Укравтодору". В жовтні 2016 року він отримав громадянство України.

22 липня суд Варшави заарештував Новака на 3 місяці за підозрою в корупційних діях. Його затримання було наслідком співпраці українcького НАБУ та польського CBA.

Новини за темою: Ексголові "Укравтодору" Славоміру Новаку висунули у Польщі офіційне звинувачення

Нагадаємо, 20 липня, у Польщі ексголову "Укравтодору" Славоміра Новака затримали за підозрою в корупції. Пізніше стало відомо, що НАБУ та САП проводять обшуки в "Укравтодорі" через імовірне розкрадання Новаком коштів міжнародних організацій.

Пізніше стало відомо, що польський суд заарештував Новака на три місяці без права внесення застави.

Loading...