live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Словаччині археологи виявили унікальні фрагменти цивілізації, яка зникла 5400 років тому

Фото: KPÚ Trnava

Тисячолітні артефакти знайшли під стіною середньовічної фортеці, яка колись була на місці селища

У Словаччині археологи знайшли під час розкопок рідкісні фрагменти кераміки, кістяні та кам'яні знаряддя праці, які належать до зниклої 5400 років тому цивілізації.

Про це повідомляє The Slovak Spectator.

Розкопки проходили у селищі Зелений Крічек в околицях міста Трнави.

Примітно, що місце, де проводилися дослідницькі роботи, відвели під будівництво інвестору.

Унікальні об'єкти виявили під стіною середньовічної фортеці - раніше саме вона розташовувалася на місці селища.

За словами археологів, зображення на керамічному посуді допомогли встановити, що вироби були виготовлені представниками маловивченої культури Ленд'єл - центральноєвропейської культури епохи неоліту (приблизно 4900-3400 рр. до н.е.).

Серед іншого їм вдалося знайти знаряддя та інструменти, виготовлені з каменю та кісток тварин, віком у понад 6 тисяч років.

Археологи звернули увагу на те, що інструменти були виконані дуже майстерно, що говорить про те, що їх могли створити майстри раннього періоду культури Ленд'єл. 

Новини за темою: Біля Нової Зеландії знайшли гігантський прісноводний заповідник під морським дном

До того ж, Пітер Гржнар, член Регіональної ради з пам'ятників в Трнаві, зазначив, що не виключає існування тут великого поселення епохи неоліту, зважаючи на те, що залишки цього об'єкта збереглися у вузькій області між фортечною стіною і давно засипаним міським ровом.

Підтвердженням того, що поселення було великим, є і той факт, що чотири роки тому залишки стародавнього поселення були знайдені в цьому ж селищі.

Новини за темою: В Індонезії в одній з печер знайшли кам'яні артефакти з гравюрами, яким більше 26 тисяч років

Раніше повідомлялося, що археологи знайшли на Балі найбільший в Південно-Східній Азії скарб давньоримських монет і прикрас.

Loading...