Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Швеції вперше з 1944 року скасували церемонію вручення Нобелівських премій

Церемонія нагородження лауреатів Нобелівської премії-2019 Facebook Nobel Prize Фото з відкритих джерел

Заходи Нобелівського тижня матимуть нові форми

Традиційна церемонія вручення Нобелівських премій в Стокгольмі з особистою участю лауреатів скасована через пандемію коронавірусу. Про це йдеться в заяві на сайті комітету.

Зазвичай лауреатів запрошували до Стокгольму для отримання медалей і дипломів від короля Швеції особисто на офіційній церемонії в грудні.

"Нинішні обставини триваючої пандемії означають, що це унікальний рік в історії Нобелівської премії, оскільки ідея полягає в тому, що медалі та дипломи передаються лауреатам в їх країнах через посольства та університети лауреатів", - йдеться в заяві.

У липні було оголошено, що розкішний банкет, який традиційно слідує за церемонією нагородження, буде скасований в цьому році, а заходи Нобелівського тижня, що передують церемонії нагородження, матимуть "нові форми".

"Церемонія нагородження транслюватиметься по телебаченню з мерії Стокгольма, де присудження призів цього року буде об'єднано з елементами з різних частин світу. Взяти участь зможе тільки невелика аудиторія", - зазначили організатори.

Зазначимо, що під час Другої світової війни кілька премій не були присуджені, а деякі були відкладені, хоча Швеція не брала участь в бойових діях.

Оголошення лауреатів (медицина, фізика, хімія, література, мир та економіка) відбудеться, як і заплановано, між 5 та 12 жовтня.

Новини за темою: Дональда Трампа висунули на Нобелівську премію миру: У США розповіли, за що саме

Раніше повідомлялося, що російського опозиціонера Олексія Навального, який одужує після отруєння "Новачком", запропонували висунути на Нобелівську премію миру.

Loading...