Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Шотландії дослідники розкрили секрет похованого "шестиголового вождя"

Розкопки "шестиголового вождя" у Шотландії ВВС Україна

Знахідку почали досліджувати ще у 1997 році

Археологи провели ДНК-аналіз та розкрили секрет похованого "шестиголового вождя" у могилі в Портмахомаку в Північно-Шотландському нагір'ї. Про це пише BBC Україна.

Вдалось з’ясувати, що вождя поховали разом із 4 черепами, а згодом його могилу знову відкрили, щоб поховати іншого чоловіка. Вчені стверджують, що деякі кістки належать родичам з різних поколінь.

Останки людських тіл датуються кінцем XIII - початком XV століття, проте один з черепів, ймовірно, належав ченцю-пікту й відноситься до VIII-X століття.

Вважається, що таке незвичне поховання утворилось внаслідок воєн між конкурентними кланами.

Розкопки "шестиголового вождя" у Шотландії ВВС Україна

Довідка:

Археологи з Йоркського університету та FAS Heritage почали досліджувати цю знахідку ще у 1997 році. І завдяки новому ДНК та ізотопному аналізу їм все ж вдалось з’ясувати правду.

Зокрема, двоє чоловіків у могилі мали родинні зв'язки та ймовірно були двоюрідними родичами. Ще чотири черепи: 1 жіночий та 3 чоловічі.

Два з трьох черепів належали батьку та сину, які, своєю чергою, були дідусем і батьком другого чоловіка, похованого в могилі разом із першим. Жінка була матір'ю цього другого чоловіка.

Останній з черепів належав сину другого чоловіка.

За словами докторки Лізи Браун з Департаменту історії та довкілля Шотландії, аналіз допоміг встановити родинні стосунки між померлими людьми.

"Ці методи були недоступні, коли вперше проводили розкопки", - зауважила Браун.

Новини за темою: У Перу археологи знайшли гігантський малюнок кота, якому понад дві тисячі років. Фото

Нагадаємо, раніше у Норвегії дослідники виявили руїни 1200-річного язичницького храму доби вікінгів. Вчені вважають, що будівля була створена наприкінці VIII століття. Її використовували для поклоніння і жертвоприношення богам під час сонцестояння в середині літа і в середині зими.Loading...