У Сербії знайшли невідомий стародавній флот

Прадавні кораблі виявили випадково 

Сербські археологи знайшли дерев'яний флот. Втім, епоху, до якої він належить, встановити поки не вдалося. Про це повідомляє “Урядовий кур’єр”.

Зазначається, що знахідка була зроблена на території археологічного парку "Віміаціум", де в I столітті нашої ери розташовувався давньоримський військовий табір.

“Човни виявили випадково: на вугільному розрізі по сусідству з парком працював екскаватор. Він підчепив пласт глини, під яким виявився стародавній корабель. Перше судно, яке виявили, має довжину 15 м і ширину 2,65 м. Поруч з ним знайшли й інші древні човни. Цікаво, що одні човни були видовбані зі стовбурів дерев, інші – збиті з дощок”, - йдеться у повідомленні.

Додається, що знахідка здивувала вчених, можливо в цьому місці колись проходило русло Дунаю або будь-яка інша річка, яка раніше не згадувалося в історичних джерелах.

Археологи повідомили, що кораблі розташовані в порядку, що нагадує десантний. Також дослідників хвилює і те, що зазвичай римські кораблі знаходять тут на глибині 2 м. Судна, які знайшли в цей раз, перебували на глибині 7 м. Це відповідає віку 70 000 років. Знахідки відправили на вуглецевий аналіз для встановлення їх віку.

Раніше повідомлялося, археологи виявили обручку з рогу оленя, якій 6000 років.

 

Loading...