Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Румунії сталося кілька землетрусів, один з яких відчули в Чернівцях

Ілюстративне фото АСС

В Україні магнітуда поштовхів склала від 2 до 3

У Румунії в ніч на 30 жовтня сталася серія землетрусів, поштовхи одного з яких відчули жителі Чернівців. Про це повідомляє "ACC".

Зазначається, що епіцентр поштовхів був між румунськими містами Ясси і Бакеу, які розташовані поблизу кордону з Молдовою. При цьому вогнище перебувало на глибині 8 км, тобто в межах земної кори.

За словами сейсмолога Андрія Ніколаєва, чернівчани могли відчути землетрус у різних районах міста о 00:40. Поштовхи мали силу від 2 до 3 за 12-бальною шкалою, що це є досить слабким явищем, яке не завдало жодної шкоди містянам.

Крім того, цієї ночі сталася серія землетрусів, найсильнішим із яких був останній. "Магнітуда найсильнішого поштовху - 4,4. Перед ним були ще два магнітудою 2,1 та 2,9. Досить серйозний поштовх в межах 3 одиниць відчули в Румунії. Один місцевий мешканець, який був недалеко в Яссах, писав, що за 15 секунд до поштовху прокинулися папуги в клітках та почали літати", – сказав сейсмолог.

Відомо, що востаннє чернівчани відчували землетрус такої потужності у грудні  2016 року, коли інтенсивність поштовхів була 2 одиниці.

Новини за темою: Фіджі сколихнув потужний землетрус

Нагадаємо, сьогодні, 30 жовтня, в турецькому Ізмірі стався потужний землетрус, внаслідок чого у місті було зруйновано десятки будівель. В епіцентрі землетрусу магнітуда поштовхів сягала 6,6 за шкалою Ріхтера. 

За останніми даними, через землетрус в Ізмірі загинули щонайменше 4 людини, а близько 120 осіб постраждали. Загалом у місті пошкоджено близько 20 будинків.Loading...