Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Росії заявили, що не мають територіальних претензій до країн-сусідів

Володимир Путін РБК

Речник Путіна прокоментував слова президента про те, що деякі республіки покинули СРСР з отриманими "дарами від російського народу"

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заперечив, що Росія має якісь територіальні претензії до країн, що були раніше в складі Радянського Союзу. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"У Росії немає територіальних претензій до сусідів", – заявив Пєсков відповідаючи на запитання, що означають слова Володимира Путіна у документальному фільмі "Росія. Кремль. Путін", про те, що деякі республіки змогли покинути Радянський Союз в 1991 році з отриманими "дарами від російського народу".

Водночас російський лідер не сказав конкретно, яка з 14 республік, крім Російської Федерації, "взяла" те, що він назвав "традиційно історичними територіями Росії".

Крім того, Путін заявив, що незаконна анексія Росією українського Криму у 2014 році була "демократичним вибором населення півострова".

"Крим завжди був нашим, навіть з юридичної точки зору", – наголосив президент РФ.

Як відомо, у березні 2014 року Російська Федерація анексувала український півострів Крим. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії, країни Заходу запровадили проти неї економічні санкції. У Кремлі заперечують анексію півострова і називають це "відновленням історичної справедливості".

Новини за темою: У Зеленського заявили про "колонізацію" Криму Росією для збільшення "лояльного населення"

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не буде допомагати Російській Федерації у вирішенні критичної ситуації, яка склалася з водопостачанням в анексованому нею Криму.Loading...