Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Росії заявили про випробовування вакцини від COVID-19 на військових-добровольцях

Тестувати вакцину будуть на 50 особах

Ілюстроване фото REUTERS

Міністерство оборони Росії заявило, що в країні починаються клінічні випробування вітчизняної вакцини від коронавірусу на відібраних добровольцях з лав військовослужбовців. Про це повідомляє Інтерфакс.

"Для перевірки безпеки та ефективності вакцини відібрано 50 військовослужбовців, зокрема п'ять жінок, які добровільно виявили бажання взяти участь в апробації сучасного препарату", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у розробці брали участь військові-співробітники 48-го Центрального науково-дослідного інституту Міноборони. Саме на базі цього інституту пройдуть випробування. Так, з червня перша група добровольців заселитися в спеціальну медичну установу при інституті для попереднього поглибленого медичного обстеження і підготовки до експерименту.

Новини за темою: В ЄС зібрали 9,5 млрд євро на розробку вакцини від коронавірусу

Слід зауважити, що наприкінці травня стало відомо, що в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Н. Ф. Гамалії МОЗ (НІЦЕМ) співробітники неофіційно випробували на собі векторну вакцину від COVID-19.

Водночас директор центру академік РАН Олександр Гінзбург сказав, що експеримент виявився успішним. За його словами, негативних побічних ефектів від вакцинації не спостерігалося, у вакцинованих виробився імунітет.

Також відомо, голова Міноборони Сергій Шойгу пообіцяв президенту РФ Володимиру Путіну завершити до кінця липня клінічні випробування вакцини. 

Новини за темою: За оптимістичним сценарієм вакцина від COVID-19 з'явиться у 2021 році

Нагадаємо, нещодавно ізраїльські лабораторії, які займаються розробкою вакцини від коронавірусу COVID-19, були атаковані хакерами. 

Loading...