У Росії на тривалі терміни засудили 7 кримських татар у "справі Хізб ут-Тахрір"

Чоловікам призначили від 13 до 19 років колонії суворого режиму

Суд над кримськими татарами Кримська солідарність

Суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок фігурантам другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє пресслужба правозахисної організації "Кримська солідарність" у Фейсбук.

Зазначається, що Марлена Асанова засудили до 19 років колонії суворого режиму, Мемета Бєлялова – до 18, Тимуру Ібрагімову призначили 17 років, Сейрану Салієву – 16, Серверу Мустафаєву – 14, Серверу Зекір'яєву – 13, Едему Смаїлову – 13. Водночас одного кримського татарина, Ернеса Аметова, визнали невинним і звільнили в залі суду.

Решту фігурантів справи визнали винними у членстві або організації діяльності "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії визнана терористичною з 2003 року. Відомо, що на засідання прибули консул України Сергій Юрченко та генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський. Як повідомляють в організації, загалом у засіданнях узяли участь більше 600 людей, не враховуючи адвокатів та родичів підсудних.

МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням російського суду. В дипвідомстві вимагають міжнародної реакції та посилення санкцій проти Росії.

Нагадаємо, 4 серпня ростовський суд продовжив термін тримання під вартою фігурантів другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір" до 12 листопада включно. Кримські мусульмани з Бахчисарая вже провели в ув'язненні майже 3 роки.

Loading...