Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Росії хочуть заборонити навіть розмовляти про відчуження "російських територій"

Конституція РФ Фото з відкритих джерел

Вести перемовини хочуть заборонити навіть дипломатам

У Росії мають намір закріпити у конституції заборону на відчуження "російських територій", а також вести перемовини на цю тему для всіх, хто перебуває на території країни, та для дипломатів на міжнародних перемовинах. Про це повідомив співголова робочої групи Павло Крашенинніков, передає РБК.

"Швидше за все, в Конституції буде формулювання "забороняються дії, спрямовані на відчуження територій РФ", а саме "заборона на всі дії, пов'язані з відчуженням територій, будь то заклики або інші дії", - сказав він.

За його словами, заборона буде стосуватися не лише громадян РФ, а й громадян інших країн, які перебувають на території Росії.

Інший співголова робочої групи Андрій Клішас повідомив, що у формулюванні норми про заборону на відчуження територій буде прописана заборона "як на заклики, так і на ведення переговорів", пов'язаних з відчуженням територій Росії.

Крашенинніков зазначив, що така заборона переговорів буде поширюватись і на дипломатів.

"У дипломатів не буде таких повноважень. На це буде конституційна заборона. Буде загальна заборона в рамках Конституції, а відповідальність за її порушення пропишуть у Кодексі про адміністративні правопорушення чи інших нормативних актах", - сказав він.

Клішас уточнив, що поки не обговорюється, що це буде за відповідальність і чи буде це Кримінальний кодекс. Це буде залежати від остаточного формулювання конституційної поправки.

"Територіальну" поправку російські депутати й сенатори з робочої групи планують внести до другого читання законопроєкту про зміни в Основному законі.

Раніше повідомлялося, що президент Російської Федерації Володимир Путін підтримав ідею про закріплення в Конституції заборони на відчуження територій РФ.

Які ще безглузді ідеї пропонують закріпити у новій Конституції РФ, читайте за посиланням.

Loading...