У Росії домашній кіт заразився коронавірусом від людей

Freepik

Зараз стан тварини стабільний, вихованець йде на поправку

У Санкт-Петербурзі кіт заразився від господарів коронавірусом. Генетичне дослідження вірусу у домашнього кота провели вчені. Про це повідомили в Науково-дослідному інституті грипі імені Смородинцева, передає "Інтерфакс".

За словами вчених, кіт, швидше за все, заразився від господарів, а знайдений у нього штам вірусу ідентичний циркулюючим в Росії та світі.

"Найбільш ймовірно джерелом зараження домашньої тварини стали господарі, які захворіли раніше і перенесли підтверджену коронавірусну інфекцію COVID-19 в легкій формі. У тварини піднялася температура, спостерігалися апатія і відмова від їжі", - розповіли в Інституті.

Як зазначається, фахівці взяли у тварини мазки, в яких і був виявлений коронавірус. Виділені збудники від господині та кота практично ідентичні, відносяться до найбільш поширеного типу і не мають "специфічних замін", що відрізняють їх від вірусів, раніше виділених від хворих людей.

Наразі стан тварини стабільний, апетит відновився, вихованець йде на поправку.

У НДІ підкреслили, що можна як і раніше стверджувати, що єдиним джерелом інфікування тварин є господарі, а самі тварини не здатні передавати вірус ні один одному, ні людині.

Новини за темою: Собаки виявляють коронавірус швидше за ПЛР-тести – науковці

Раніше повідомлялося, що іспанські вчені з'ясували, які тварини можуть заразитися коронавірусом. Найбільшу ймовірність заразитися коронавірусною хворобою мають кішки, тхори, вівери та собаки. Водночас качки, щури, миші, свині й кури, мають меншу вразливість до вірусу або зовсім не чутливі до них.

Loading...