У РФ хочуть дозволити отримувати російське громадянство, не відмовляючись від іншого

Фото з відкритих джерел

У Держдумі РФ пояснюють це наміром "захищати своїх громадян"

У Росії хочуть спростити процедуру отримання російського громадянства, дозволивши не відмовлятися від іншого громадянства.

Про це повідомляє російське видання "КоммерсантЪ".

Зробити це планують за допомогою змін у законі "Про громадянство РФ".

У пресслужбі російського уряду пояснюють, що таким чином хочуть залучити у РФ більше нових громадян - від 5 до 10 мільйонів.

Новини за темою: Зеленський прогнозує запуск електронного паспорта громадянина України до березня

"Перед групою стоїть завдання залучити в Росію якомога більше нових громадян - від 5 млн до 10 млн. Вирішують це через зміну міграційних режимів і реформування інституту громадянства", - говориться у відповіді.

Зокрема, у Росії мають намір прибрати пункт з закону "Про громадянство Російської Федерації", який полягає у тому, що однією з умов набуття іноземними громадянами російського громадянства є відмова від наявного в них іншого громадянства.

"Із закону пропонується виключити вимогу про звернення набувача російського громадянства до повноважного органу іноземної держави з заявою про відмову від наявного у нього іншого громадянства, в тому числі для осіб, визнаних носіями російської мови", - коментують в пресслужбі.

При цьому віцеспікер нижньої палати Держдуми РФ Петро Толстой заявив, питання з отриманням російського громадянства за новою процедурою хочуть скоріше закрити, щоб "захищати росіян".

"Ми хочемо у весняну сесію це питання закрити, щоб всі бажаючі могли стати громадянами Росії. А відповідно, Росія що буде робити? Вона буде своїх громадян за-хи-щати", - сказав він.

Новини за темою: У Празі площу перед посольством РФ хочуть перейменувати на честь Нємцова

Раніше повідомлялося, що Росія планує спростити процедуру отримання громадянства для жителів Білорусі та України, звільнивши їх від проходження співбесіди на знання російської мови.

Loading...