Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Польщі знайшли "сховки Новака" з готівкою у понад 1 млн доларів

Славомір Новак Liga.net

Також заарештоване рухоме та нерухоме майно ексчиновника, придбане за гроші, які походять з корупційних злочинів

Центральне антикорупційне бюро Польщі (CBA) виявило два сховки, в яких колишній міністр транспорту Польщі та ексглава "Укравтодору" Славомір Новак приховав готівку в еквіваленті на понад 1 мільйон доларів. Про це йдеться в офіційній заяві CBA.

"CBA вилучило гроші, які походять з корупційних злочинів, які вчинив Славомір Н. Гроші були сховані у двох спеціально підготовлених сховках. Оперативники вилучили готівку у розмірі понад 4 млн злотих, зокрема 536 тис. євро, 470 тис. дол. і 30 тис. злотих (8 тис. дол.)", - йдеться в заяві польської спецслужби.

Як зазначається, CBA також арештувало інші активи, які придбано за гроші, які походять з корупційних злочинів. Йдеться про дві квартири, загальна вартість яких оцінюється у близько 2 млн злотих (близько 550 тис. дол.), а також автомобіль Land Rover. Крім, того СBA також вилучила інші матеріальні цінності, які можуть бути доказами у справі.

Новини за темою: У справі Новака з’явився ще один підозрюваний

За оцінкою слідчих, справа надалі розвивається: польська спецслужба продовжує дії щодо виявлення чергових доказів у слідстві і майна інших осіб, які перебувають під слідством.

Як повідомлялося, Славомір Новак очолював з 2011 по 2013 рік Міністерство транспорту і водного господарства Польщі, а з жовтня 2016 до жовтня 2019 був виконувачем обов'язків голови "Укравтодору". В жовтні 2016 року він отримав громадянство України.

22 липня суд Варшави заарештував Новака на 3 місяці за підозрою в корупційних діях. Його затримання було наслідком співпраці українcького НАБУ та польського CBA.

Новини за темою: Ексголові "Укравтодору" Славоміру Новаку висунули у Польщі офіційне звинувачення

Нагадаємо, 20 липня, у Польщі ексголову "Укравтодору" Славоміра Новака затримали за підозрою в корупції. Пізніше стало відомо, що НАБУ та САП проводять обшуки в "Укравтодорі" через імовірне розкрадання Новаком коштів міжнародних організацій.

Пізніше стало відомо, що польский суд заарештував Новака на три місяці без права внесення застави.

Loading...