У Польщі збирають підписи за скасування карантину для всіх українців, які прибувають літаками

Українська правда

На думку громадян, відновлення обов'язкового карантину для українців з 3 липня "має ознаки дискримінації за національною ознакою"

У Польщі відбувається збір підписів під петицією до президента Анджея Дуди, глави уряду Матеуша Моравецького і міністра охорони здоров'я Костянтина Радзивіла щодо скасування обов'язкового 14-денного карантину для осіб, які прибувають до Польщі з України літаком. Відповідна петиція розміщена на польському сайті електронних петицій.

У петиції зазначається, що відновлення урядом Польщі обов'язкового карантину для громадян України з 3 липня "має ознаки дискримінації за національною ознакою".

"Закликаємо повернути Україну до переліку країн, з яких прибуття (до Польщі, - ред.) повітряним судном не зобов'язуватиме пасажирів відбувати 14-денний карантин",- йдеться у тексті.

Також у ній міститься заклик скасувати положення розпорядження Ради міністрів Республіки Польщі від 2 липня, в якому змінюється перелік країн, про який йдеться в попередньому розпорядженні уряду від 30 червня.

"Запис (щодо України у цьому розпорядженні, - ред.) має ознаки дискримінації осіб за громадянством і не має нічого спільного з протидією епідемії COVID-19, є положення ксенофобського характеру, що порушує права людини і суперечить добросусідським відносинам", - додається у петиції.

Крім того, у ній звертається увага, що громадяни України, які прибули літаками 1 і 2 липня, могли не проходити карантин. Натомість, з 3 липня його повинні проходити в Польщі лише громадяни України й інших країн з-за меж ЄС. Водночас громадяни ЄС, зокрема і Польщі, які прибувають до Польщі з України тим самим транспортним засобом не зобов'язані проходити обов'язковий карантин.

"Прагнемо звернути увагу, що вірус не обирає жертви за паспортом, не розрізняє громадянства", - йдеться у документі.

Як наголошується, дискримінаційний запис особливо стосується змішаних родин, де подружжя, яке має різне громадянство, і яке раніше перебувало разом у тих же місцях, після перетину кордону Польщі має бути розділено для проходження карантину.

Петицію створили напередодні ввечері, 7 липня, і станом на сьогодні її вже підписали понад 400 осіб.

Новини за темою: У Польщі хочуть винести права українських працівників на міждержавний рівень

Нагадаємо, з 3 липня особи, які прибувають до Польщі з України літаком, більше не будуть звільнені від обов'язкового 14-денного карантину.

Loading...