Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Польщі відкрилось командування армійського корпусу США: Єдина подібна структура в Європі

Військові Сухопутних сил США в Загані, Польща AP

Це стало можливим завдяки підписанню угоди про Співпрацю в сфері безпеки між США та Польщею

У польському місті Познань відкрилося командування армійського корпусу Сполучених Штатів Америки, де на ротаційній основі перебуватимуть до 200 військових. Про це повідомляють "Голос Америки" та офіційна Twitter-сторінка V Корпусу Сухопутних сил США. 

Як зазначається, передовий штаб в Польщі запрацює на повну силу в листопаді 2021 року. Місія V Корпусу включатиме командування та контроль за ротаційними підрозділами на підтримку Командування силами США в Європі.

"Передовий штаб буде дуже важливим для втілення цих завдань", - зазначили у Командуванні силами США в Європі.

"Для нас честь стояти пліч-о-пліч з нашими польськими союзниками", - заявив генерал-майор США Терренс Маккенрік під час урочистої церемонії в Познані 20 листопада.

Новини за темою: Пентагон анонсував посилення військової присутності США у Польщі з метою стримування Росії

Також подію прокоментувала посол Сполучених Штатів Америки у Польщі Джорджет Мосбахер. За її словами, створення передового штабу V Корпусу у Польщі стане важливим кроком розбудови не лише двосторонніх відносин, але і зміцнить безпеку в Європі.

"Сьогодні ми оголошуємо про створення передового штабу V Корпусу. Це ще зблизить наші військові сили і забезпечить кращу інтеграцію та оптимізацію на наступні роки та десятиліття. Це справді визначна подія, яка наближає нас до досягнення стратегічних та оперативних цілей в регіоні та поза ним", - заявила Мосбахер.

Нагадаємо, у серпні цього року міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак і держсекретар США Майк Помпео підписали договір про розширення військового співробітництва. Документ передбачає, що у Польщі створять командування V корпусу армії США, куди прилетить ще 1000 американських солдатів.

Loading...