У Польщі трьох активісток судять за образу Діви Марії

Зображення Діви Марії з райдугою GETTY IMAGES

Жінки розмістили постери із зображенням Божої Матері з райдугою замість німба

У Польщі починається судовий процес над трьома правозахисницями та ЛГБТ-активістками, яких звинувачують в образі почуттів католиків. Про це повідомляє "BBC-Україна".

Зазначається, що жінкам загрожує до двох років в'язниці за те, що в квітні 2019 року вони розмістили постери на стінах, тротуарах, пересувних туалетах, сміттєвих урнах і дорожніх знаках біля костелу в Плоцьку. На зображеннях ікони Ченстоховської Божої Матері була веселка замість німба.

За словами активісток, вони таким чином відповіли на раніше встановлену поруч із храмом інсталяцію, яка називала гомосексуальність одним зі смертних гріхів. Після цього такі зображення стали з'являтися і в інших польських містах.

Польські католики вважають ікону Ченстоховської Божої Матері, також відому як "Чорна Мадонна" через темний лик, головною святинею, тому зображення її із райдугою викликало обурення вірян і консервативних політиків. Слідство у справі завершили в липні 2020 року.

Новини за темою: "Бог любить усіх дітей своїх": Папа Римський підтримав ЛГБТ-підлітків

Нагадаємо, в жовтні у Польщі спалахнула хвиля протестів після того, як Конституційний суд визнав неконституційним положення закону про можливість аборту, якщо у плода діагностували важку ваду чи невиліковну хворобу. Пізніше через протести польський уряд призупинив впровадження відповідного рішення Конституційного суду.

Loading...