Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Польщі спалахнули масові протести, все через обмеження права жінок на аборти

У Варшаві під час сутички з поліцією застосували сльозогінний газ

У Польщі спалахнула хвиля протестів після того, як Конституційний суд визнав неконституційним положення закону про можливість аборту, якщо у плода діагностували важку ваду чи невиліковну хворобу. Про це повідомляє "Укрінформ". 

Згідно з повідомленням, аби висловити свій протест, напередодні на вулиці Варшави вийшли сотні людей. І це попри те, що в польській столиці діє заборона на зібрання понад 10 осіб. 

Після оголошення рішення, біля будинку суду почали збиратися люди, більшість з яких жінки. Учасники акції вирішили висловити свою незгоду з цим кроком і діями правлячої влади.

Учасники акцій тримали плакати з різними написами, зокрема "Маєте кров на тогах", "Право має нас захищати", а також вигукували гасла "Ганьба", "Солідарність має нас захищати" та інші.

Новини за темою: Був спортзал, а стала церква: У Польщі знайшли цікавий спосіб обійти карантинну заборону

Як зазначається, поліція через гучномовці інформувала про те, що масове зібрання є нелегальним у зв'язку необхідністю дотримання санітарно-епідеміологічних норм, однак натовп не розійшовся, а пішов колоною під партійний офіс правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS).

Близько 23:00 кількасот маніфестантів прибули до офісу PiS на вулиці Новогродській, потім вони вирішили йти пікетувати будинок, де мешкає Ярослав Качинський, співзасновник та голова партії "Право і Справедливість".

Так здолавши понад 5 км, мітингувальники після опівночі дійшли до вулиці, де мешкає Качинський, однак там дорогу їм перегородив кордон поліції, силовики через гучномовці закликали демонстрантів розійтися. Відбулися зіткнення, під час яких правоохоронці застосували сльозогінний газ.

Окрім цього, спонтанні протести відбулися і в інших великих польських містах: Щеціні, Гданську та Познані.

Новини за темою: У Польщі під час знешкодження вибухнула найбільша знайдена бомба часів Другої світової війни

Нагадаємо, напередодні Верховний суд Польщі визнав неконституційним положення закону про аборти, що дозволяє переривати вагітність у випадку вроджених пороків плода. Loading...