У Польщі під час знешкодження вибухнула найбільша знайдена бомба часів Другої світової війни

Боєприпас знайшли ще восени минулого року

Вибух бомби в Польщі Фото з відкритих джерел

Поблизу польського міста Сіноуйсьце вибухнула найбільша знайдена в країні бомба часів Другої світової війни. Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що авіаційну бомбу "Tallboy", яка важить 5400 кг (із них 2400 кг – сама вибухівка), скинули Повітряні сили Великої Британії в 1945 році для потоплення німецького крейсера. Тоді місто перебувало у складі Німеччини й називалося Свінемюнде.

Боєприпас знайшли в судноплавному каналі "Щецин-Свіноуйсьце" ще в вересні 2019 року, проте знешкодження почали лише 13 жовтня 2020 року. Бомба перебувала у воді й надвечір того ж дня вибухнула. Від ударної хвилі в повітря здійнявся стовп води. Дайвери, які займалися знешкодженням "Tallboy", перебували на безпечній відстані від неї, тож на щастя, ніхто не постраждав.

Напередодні з району, де вона лежала, евакуювали понад 750 людей. "Об’єкт можна вважати нейтралізованим. Він більше не становить загрози судноплавному каналу Щецин-Свіноуйсьце", – повідомили в міністерстві оборони Польщі.

Новини за темою: У Нагірному Карабасі опублікували докази обстрілу житлових районів касетними бомбами

Раніше повідомлялося, що в польському місті Свіноуйсьце має розпочатися спецоперація зі знешкодження нерозірваної 5-тонної авіабомби часів Другої світової війни. Передбачалося, що на спецоперацію фахівцям знадобиться 5 днів. Loading...