У Польщі обмежили право жінок на аборт, зробивши його майже неможливим

Польща

Фото з відкритих джерел

Йдеться про скасування закону, який дозволяв робити аборти у випадках вроджених пороків плода

Верховний суд Польщі визнав неконституційним положення закону про аборти, що дозволяє переривати вагітність у випадку вроджених пороків плода. Про це повідомляє BBC.

Як зазначається, відтепер така процедура у країні заборонена, і в більшості випадків жінкам доведеться виношувати небажаних дітей.

Як зазначає видання, у католицькій Польщі найжорсткіше законодавство щодо абортів у Європі. Закон, оголошений антиконституційним, зі скрипом ухвалили в 1993 році як компроміс, що також дозволяв аборт у випадку, якщо вагітність загрожує життю та здоров’ю матері, або вагітність стала результатом зґвалтування чи іншої незаконної дії.

Зазначається, що близько 98% абортів у Польщі роблять саме через вроджені пороки.

Рішення суду надійшло після того, як депутати від правлячої партії "Право і справедливість" оголосили, що переривати вагітність навіть у випадку серйозних пороків плода є порушенням Конституції, за якою захисту потребує кожне життя.

Правозахисні ініціативи Amnesty International, Center for Reproductive Rights і Human Rights Watch заявили про урядову атаку на права жінок та назвали призначення більшості суддів правлячою партією "підривом незалежності судової влади й верховенства права".

Востаннє "Право і справедливість" намагалася обмежити право на аборт у 2016 році, але тоді їхня ініціатива викликала масове громадське невдоволення, яке назвали "чорний протест".

Новини за темою: Законопроєкт №2684: Чи зможуть підлітки без згоди батьків робити аборти та змінювати стать

Раніше повідомлялося, що у Північній Ірландії було прийнято закон про декриміналізацію абортів та легалізацію одностатевих шлюбів.

Loading...