live

У Польщі не відмовляться від президентських виборів у травні через COVID-19: Поляки голосуватимуть поштою

З відкритих джерел

У вівторок провладна партія "Право і справедливість" (PiS) подала законопроект про внесення поправок до закону про вибори

У Польщі нинішній уряд на чолі з Матеушем Моравецьким, а також провладна партія "Право і справедливість" не мають наміру відмовлятися від призначених на 10 травня виборів президента через коронавірус. Про це повідомляє Reuters.

У вівторок "Право і справедливість" (PiS) подала законопроект про внесення поправок, які дозволяли б голосувати поштою.

"Кожен виборець, який дотримується формальних вимог, зможе голосувати без необхідності особисто ходити в кабіну для голосування. Правила будуть застосовуватися лише один раз, під час президентських виборів 2020 року", - йдеться в законопроекті.

Втім, у такої ініціативи є безліч критиків. Один з них, комісар з прав людини Польщі Адам Боднар, вважає, що вибори можуть являти загрозу здоров'ю та безпеці виборців у разі їх проведення. Крім того, нещодавні опитування громадської думки свідчать, що більшість поляків бажають, щоб вибори були відкладені.

Наразі на голосування поштою мають право лише поляки, старші за 75 років або особи з певними захворюваннями.

Раніше повідомлялося, що уряд Польщі запроваджує обмеження на вільний рух. Тепер заборонено виходити з дому, за винятком необхідних ситуацій, коли потрібно йти на роботу, в магазин, в аптеку або із собакою на прогулянку.

Loading...