У Північній Кореї підтопило головний ядерний об'єкт

Ядерний науково-дослідний центр в Йонбені, КНДР Фото з відкритих джерел

Сильні дощі спричинили підняття рівня води у річках поблизу об'єкта

У Північній Кореї повінь підтопила науково-дослідний центр в Йонбені, який є основним ядерним комплексом країни. Про це повідомляє 38 North.

Як зазначається, дослідники з Центру імені Генрі Стімсона проаналізували супутникові знімки цієї місцевості від 6 серпня. Результати аналізу показали, що рівень річки, яка протікає біля центру, піднявся. Зокрема, вода досягла двох насосних станцій, які обслуговують реактори ядерного комплексу.

Пізніше вчені вивчили знімки, які були зроблені 8-11 серпня. Згідно з ними, рівень води  поблизу об'єкту знизився та не зашкодив ядерному об'єкту. 

До слова, автори доповіді наголосили, що п'ятимегаватний реактор у КНДР, який можуть використовувати для виробництва збройового плутонію, не працює протягом кількох місяців. Крім цього, не був запущений експериментальний легководний реактор. У підсумку в документі наголосили, що схожа повінь у майбутньомк може спричинити повне відключення реакторів. 

Новини за темою: У Північній Кореї пояснили розробку ядерної зброї

За даними Reuters, у Міністерстві оборони КНДР звіт дослідників коментувати відмовилися. Однак, у відомстві наголосили, що контролюють ядерну активність Північної Кореї.

Нагадаємо, нещодавно сильні зливи та грози спричинили повінь на грецькому острові Евія. У результаті загинули щонайменше п’ять людей, ще десятки жителів острова евакуювали.  

Loading...