live

У парламенті Великої Британії знайшли таємний хід

Колись проходом користувалися прем'єр-міністри та високопосадовці

Таємний хід у будівлі парламенту Великої Британії ВВС Україна

У будівлі парламенту Великої Британії історики, які працюють над планом реставрації Палати громад, виявили приховані дверцята, а за ними - таємний прохід з 360-річною історією. Про це повідомляє ВВС Україна.

Згідно з повідомленням, прохід створили для коронації Чарльза II в 1660 році, аби важливі гості церемонії могли потрапити на святковий банкет в Вестмінстерській залі - грандіозному приміщенні, яке прилягає до зали засідань Палати громад. Потім це був головний вхід в Палату громад для членів парламенту, а ще через деякий час його замурували. 

Відомо, що прохід випадково знайшли у 1950-ті роки за ремонту будівлі після бомбардувань Лондона під час Другої світової війни, однак тоді його знову замурували та й забули про це.

Таємний хід у будівлі парламенту Великої Британії ВВС Україна

У Вестмінстерській залі, до якої колись вели двері таємного ходу, 1895 року розмістили мідну табличку, яка повідомляє про його існування, однак все ж інформації було дуже мало. Прохід розташований між товстою стіною з боку Вестмінстерської зали і дерев'яними панелями, які йдуть уздовж всього периметра сусіднього приміщення. Саме одна з цих дерев'яних панелей виявилася дверцятами з крихітною замковою щілиною, яку архітектори вирішили залишити там під час останньої великої реставрації у 1950-х.

Таємний хід у будівлі парламенту Великої Британії ВВС Україна

Коли виготовили ключ і відчинили двері, побачили за ними маленьке приміщення з кам'яною підлогою і замурованим цеглою дверним прорізом у дальній стіні. На висоті 3,5 метра там були дверні петлі, на яких, судячи з усього, висіли двері, які відкривалися до Вестмінстерської зали.

Таємний хід у будівлі парламенту Великої Британії ВВС Україна

Також на стінах знайшли написи олівцем середини XIX століття, коли парламент перебудували в неоготичному стилі після великої пожежі. Написи зробили двоє робітників, які замуровували обидва кінці проходу. Вони належали до руху чартистів, що домагався, аби всі чоловіки віком від 21 року мали право голосу і аби охочим балотуватися в депутати необов'язково було мати майно.

Таємний хід у будівлі парламенту Великої Британії ВВС Україна

Цікаво, що у приміщенні також виявили вимикач, який запалював усередині світло і виходив від великої лампочки з написом "Власність уряду Її Величності", що досі функціонує. Вчені вважають, що двері до зали виготовили приблизно 360 років тому, а аналіз дверної рами показав, що дерево для виготовлення зрубали в 1659 році.

Нагадаємо, у Туреччині фермер виявив давню стелу з втраченого царства, що датується періодом з 1400 р. до н.е. до 600 р. до н.е., яке перемогло інше царство, Фригію, котрою правив цар Мідас. 

Loading...