У Пакистані в суді вбили чоловіка, звинуваченого в богохульстві

Правоохоронці біля суду, де вбили Тахіра Насіма AP

Жертва була заарештована два роки тому, після того, як Насім стверджував, що він є пророком

У Пакистані в залі суду застрелили підсудного Тахіра Насіма, якого звинувачували у богохульстві. Про це повідомляє "Радіо свобода".

Згідно з повідомленням, інцидент стався сьогодні, 29 липня, в місті Пешавар на північному заході країни. Нападника на ім'я Халід Хан одразу затримали, але поки незрозуміло, яким чином йому вдалося пронести зброю повз охорону суду.

За словами затриманого, вбити Тахіра Насіма, якого заарештували два роки тому за звинуваченням у богохульстві після того, як він стверджував, що є пророком, йому наказав пророк Мухаммед, оскільки чоловік належав до віри "Ахмаді".

Довідка:

Прихильниками віри "Ахмаді" є 4 млн осіб релігійної меншини в Пакистані, які протягом десятиліть зазнають переслідування, хоча самі вважають себе мусульманами.

Пакистан проголосив групу "Ахмаді" немусульманською у 1974 році через те, що засновника віри Гулама Ахмеда вважають за пророка, а канонічний іслам вважає, що не може бути пророків після Мухаммеда.

Пакистанський суперечливий закон про богохульство передбачає автоматичну смертну кару для тих, хто визнається винним в образі Бога, ісламу чи інших релігійних діячів.

Водночас, правозахисні групи стверджують, що звинувачення у богохульстві часто використовуються для залякування релігійних меншин та зведення особистих порахунків.

Новини за темою: Не розчула ім'я: Бариста Starbucks написала на чашці мусульманки "ІДІЛ" замість її імені

Нагадаємо, раніше у столиці Франції парижани влаштували ходу проти ісламофобії – дискримінації мусульман. Ця акція була проведена через декілька тижнів після того, як двоє осіб були тяжко поранені під час стрілянини біля мечеті в місті Байонна.

Loading...