Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Новій Зеландії відкопали рідкісного чубатого пінгвіна

Чубаті пінгвіни Фото з відкритих джерел

Тварина належить до роду Eudyptes atatu, що в перекладі з мови маорі означає "Світанок"

У Новій Зеландії на Північному острові розкопали рештки чубатого пінгвіна, який пролежав у землі приблизно 3,36-3,06 мільйона років. Про це йдеться у статті вчених для журналу Proceedings of the Royal Society B.

Як зазначається, останки належали невідомому раніше виду пінгвінів, які є найдавнішими представниками роду Eudyptes atat у Новій Зеландії. За даними палеонтологів, тварина належить до загону чубатих пінгвінів, до якого входить сім сучасних і один недавно вимерлий вид.

Так, попередньо встановлено, що довжина тіла пінгвіна досягала 65 сантиметрів, а його вага становила приблизно п'ять кілограмів. Новий вид відрізняється від сучасних представників роду Eudyptes atatu деталями будови кінцівок і черепа.

Новини за темою: У Новій Зеландії назвали вимираючий вид пінгвіна птахом року

Зокрема, дзьоб чубатого пінгвіна був тонше, ніж у сучасних представників,  та нагадував жовтоокого пінгвіна. Зазначається, що у спільних предків жовтооких і чубатих пінгвінів дзьоби були тонкими. Однак в останніх вони поступово ставали товщими. 

Нагадаємо, раніше аргентинські вчені виявити скам'янілу шкіру та рештки крила пінгвіна, який жив на острові Сеймур в Антарктиці приблизно 43 мільйони років тому.

Loading...