Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Новій Зеландії громадяни підтримали евтаназію, однак виступили проти легалізації канабісу

Фото з відкритих джерел

Медичний канабіс в країні вже дозволений

Під час референдуму в Новій Зеландії громадяни проголосували за легалізацію евтаназії для невиліковно хворих людей, які з медичною допомогою хочуть закінчити своє життя. Водночас більшість громадян не підтримала легалізацію канабісу в рекреаційних цілях. Про це повідомляє The Independent

Згідно з повідомленням, референдум відбувався одночасно із загальними виборами 17 жовтня, на яких на другий термін обрали прем'єр-міністра Джасінду Ардерн. Виборцям поставили два питання: як вони ставляться до легалізації евтаназії та канабісу у рекреаційних цілях. 

Як зазначається, наразі результати голосування свідчать про те, що 65% опитаних проголосували за легалізацію евтаназії, тоді як лише 46% висловилися за легалізацію канабісу.

Новини за темою: У Києві затримали двох наркодилерів і вилучили марихуани на 15 млн гривень

Наразі спосіб легалізації евтаназії є відносно простим, оскільки минулого року парламент Нової Зеландії вже прийняв Закон про вибір кінця життя, що вимагав, щоб понад 50% виборців висловились за його підтримку на референдумі. Тепер закон набуде чинності через 12 місяців з моменту оголошення остаточних результатів.

Як тільки це станеться, евтаназія буде дозволена будь-якому громадянину Нової Зеландії старше 18 років, який страждає на смертельну хворобу і, ймовірно, помре протягом шести місяців і зазнає нестерпних страждань. Завдяки цьому Нова Зеландія приєднується до таких країн, як Канада, Нідерланди, Люксембург та Бельгія, де евтаназія вже дозволена в обмежених ситуаціях.

Щодо легалізації канабісу, то тепер уряду доведеться внести в парламент новий законопроєкт і залучити громадськість до обговорення. Водночас результати референдуму не вплинуть на використання лікарської коноплі та гашишу, які вже є законними в Новій Зеландії.

Новини за темою: У Новій Зеландії засудили до довічного ув'язнення чоловіка, який влаштував теракт у мечетях

Нагадаємо, нещодавно уряд Нідерландів схвалив плани щодо легалізації евтаназії для невиліковно хворих дітей, яким не виповнилося 12 років. Зміна правила торкнеться від п'яти до десяти дітей в рік. Loading...