Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Німеччині заявили, що вибори в Білорусі не відповідали демократичним стандартам

Уряд ФРН обговорить голосування в Білорусі з європейськими країнами

Вибори в Білорусі AFP

Уряд Німеччини вважає, що вибори в Білорусі не відповідають демократичним стандартам. Про це заявив офіційний речник уряду ФРН Штеффен Зайберт, передає Merkur.

За словами Зайберта, у владі Німеччини мають серйозні сумніви в прозорості голосування. "Очевидно, що на президентських виборах там не дотримувалися мінімальні стандарти демократичних виборів, з нашої точки зору, це неприйнятно", – заявив представник уряду.

Водночас Зайбер додав, що ці сумніви будуть обговорюватися з європейськими партнерами. Крім того, необхідно підняти питання насильства проти мирних демонстрантів. За його словами, відповідні переговори в ЄС вже ведуться, адже є чималі сумніви, чи відповідає оголошений результат волі виборців.

Нагадаємо, вчора, 9 серпня, в Білорусі завершилися президентські вибори. За пост глави держави боролися Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Анна Конопацька, Андрій Дмитрієв та Сергій Черечень. 

За попередніми даними Центральної виборчої комісії, чинний глава Білорусі Олександр Лукашенко перемагає на президентських виборах, набравши 80,23%.

Новини за темою: У Білорусі під час протестів затримали 3 тисячі людей, – МВС

У той же час білоруси у відповідь на результати екзит-полів вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. До їхнього розгону залучили ОМОН, зокрема повідомлялося про те, що автозак силовиків в'їхав у натовп мітингувальників, а міліція стріляла гумовими кулями. Правозахисники повідомили, що чоловік, на якого наїхала спецтехніка в Мінську, загинув.

Loading...