У Німеччині суд дозволив марксистсько-ленінській партії встановити пам'ятник Леніну

Фото з відкритих джерел

Мерія виступила проти подібного рішення

У Німеччині адміністративний суд дозволив марксистсько-ленінській партії встановити пам'ятник Леніну і скасував заборону місцевої влади.

Про це повідомляє Rote Fahne News.

Як йдеться в повідомленні, мерія заявила про свою незгоду з даною ідеєю через те, що пам'ятник розмістять поблизу історичної будівлі і він закриватиме її.

Однак, суд постановив, що встановлення статуї не суперечить закону про захист архітектурної спадщини.

У марксистсько-ленінській партії відреагували на позитивне рішення суду і зауважили, що позицію мерії розцінюють як "істеричний антикомунізм".

Лідерка партії додала, що пам'ятник урочисто відкриють 14 березня, щоб таким чином приурочити церемонію до 150-річчя від дня народження Леніна.

Також Габі Фехтнер запросила мера прийти привітати нову пам'ятку міста, "якщо він здатний на самокритику".

Свою позицію висловив і депутат Бундестагу від Партії вільних демократів Марко Бушманн, який у своєму Twitter написав, що пам'ятник Леніну є "статуєю ганьби", оскільки радянський лідер виступав за масові вбивства і створення тоталітарного режиму.

Новини за темою: В анексованому Криму депутати в шубах привітали блокадників Ленінграда пирогами в пакетах

"Якщо ви хочете встановити статую Леніна, то вам слід запитати себе, чи ви дотримуєтеся, як і раніше, ліберально-демократичного базового порядку?", - зазначив він.

Новини за темою: На торгах OpenMarket продають бронзовий пам’ятник Леніна вагою 6 тон

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що пам'ятник Леніну, який до декомунізації знаходився у місті Сновськ на Чернігівщині, продали на аукціоні через систему ProZorro за 375 тисяч гривень.Loading...