У Нігерії 13-річного хлопчика засудили до 10 років вʼязниці за богохульство

Хлопчика звинувачують у викоистанні нецензурної лексики щодо Аллаха

Нігерія. Фото: bloomberg.com

У Нігерії суд визнав 13-річного хлопчика винним у богохульстві й призначив йому 10 років позбавлення волі. Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що Омара Фарука відправили до в’язниці за використовування нецензурної лексики щодо Аллаха під час суперечки з другом. Захист хлопчика вже подав апеляцію та повідомив, що місцева влада не пускає адвокатів до Омара.

Адвокат повідомив, що мати Фарука втекла в сусіднє місто після того, як натовп напав на їхній будинок після його арешту. При цьому він додав, що богохульство не визнається злочином нігерійським законодавством, тому рішення суду суперечить конституції Нігерії.

Агентство з прав дитини ЮНІСЕФ вже засудило вирок хлопчику. Організація опублікувала заяву, в якій "висловилює глибоку стурбованість" щодо рішення суду. "Засудження цієї дитини, 13-річного Омара Фарука, до 10 років позбавлення волі з чорними роботами є неправильним", – заявив Пітер Хокінс, представник ЮНІСЕФ у Нігерії. За його словами, вирок суду заперечує всі основні принципи прав дитини та дитячого правосуддя, які підписала Нігерія.

Новини за темою: Кидали петарди та палили шини: У Швеції спалахнули заворушення після спалення Корану

Раніше повідомлялося, що в Україну повернулися 6 членів екіпажу судна Curacao Trader, яке захопили пірати поблизу Нігерії. Чоловіків звільнили ще 20 серпня, загалом у полоні вони провели понад місяць.

Loading...