У Нідерландах відреагували на вихід Росії з консультаційної групи щодо катастрофи MH17

Міністр закордонних справ висловив жаль через рішення російської влади

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок заявив, що Амстердам жалкує через рішення російської влади про вихід з консультаційної групи щодо катастрофи MH17. Про це дипломат повідомив у Twitter.

За словами Блока, таке рішення приносить біль рідним загиблих. "Нідерланди дуже шкодують про це рішення. Особливо боляче родичам жертв авіакатастрофи", − написав дипломат.

Крім того, міністр додав, що Нідерланди не відмовлятимуться від жодної можливості досягнути справедливості. "Уряд хотів би підкреслити, що він готовий відновити переговори, щоб досягти рішення, яке виправдало б величезні страждання і збитки, завдані збитим рейсом MH17. Водночас уряд завжди наголошував, що він не виключає жодного варіанту домогтися справедливості для 298 жертв і їхніх близьких", – повідомив Блок.

Нагадаємо, сьогодні, 15 жовтня, Російська Федерація вийшла з консультаційної групи з розслідування авіакатастрофи малайзійського літака Boeing рейсу MH17 в Україні, в яку входять Нідерланди та Малайзія. У МЗС РФ зазначили, що таке рішення пов'язане з поданням Нідерландами позову проти Росії до ЄСПЛ.

Новини за темою: Справа щодо катастрофи Боїнга МН17: Що нового показав черговий етап судових слухань у Нідерландах

Раніше, 10 липня 2020 року, Кабінет міністрів Нідерландів повідомив про рішення подати державний позов проти Росії в Європейський суд з прав людини через збиття над Донбасом літака рейсу МН17, в результаті чого загинули 298 осіб.

15 липня Європейський суд з прав людини зареєстрував позов Нідерландів проти РФ. Уряд Нідерландів стверджує, що російський уряд ніс відповідальність за смерті в порушення статей 2, 3 і 13 Європейської конвенції про права людини.

Loading...