У Нідерландах робот успішно провів мікрохірургічну операцію людині

newatlas

Робот може зшивати судини діаметром до 0,3 мм

У Нідерландах інженери створили робота, який здатний зшивати судини діаметром до 0,3 мм, і успішно випробували його на людях. Про це пише видання New Atlas.

Робот, якого назвали Musa, управляється хірургом, але переводить рухи рук в більш точні дії механізмів самого робота.

Високоточна форма хірургії, відома як супермікрохірургія, використовується для з'єднання ультратонких кровоносних і лімфатичних судин і відновлення їх здорового функціонування.

Ця система є відносно новим медичним методом; одним з його основних застосувань є боротьба з лімфедемою, яка зазвичай виникає після лікування раку молочної залози і призводить до набряку. 

Ідея стартапу Microsure полягає в тому, що новий робот може усунути такі фактори, як тремтіння рук або інші тонкі рухи людини, і в цілому зробити процедуру безпечнішою і легко контрольованою.

Нова система Musa успішно пройшла випробування за участю 20 дівчат-добровольців. Остаточні підсумки проведених на добровольцях операцій учені підбили через 3,5 місяці, коли всі пацієнтки вже відновилися. Медики відзначили, що якість швів, зроблених Musa, була не гірше, ніж у досвідчених хірургів.

Нагадаємо, раніше у США створили робота Трампа, який видає таблетку від голови після кожного твіту президента.

Loading...