У Нагірному Карабасі опублікували докази обстрілу житлових районів касетними бомбами

Вірмени опублікували докази обстрілу житлових районів касетними бомбами Європейська правда

Касетні бомби розраховані на ураження незахищеного населення, а після падіння боєприпасу його елементи можуть надалі становити небезпеку для людей

Влада самопроголошеної "республіки Арцах", яка фактично контролюється Вірменією, опублікувала відео, на якому показано обстріл одного із міст касетними бомбами, які становлять загрозу мирному населенню. Про це повідомляє Європейська правда

Як зазначається, вірменська сторона кілька разів заявляла про нібито використання Азербайджаном касетних бомб при обстрілі житлових районів карабаських міст. На оприлюдненому в неділю відео показано, що ці боєприпаси застосовуються у Нагірному Карабасі. 

Так, на відеозаписі з автомобільного реєстратора зафіксовано початок авіаобстрілу та чутно попереджувальний сигнал тривоги. Після цього на вулицях, де розташовані житлові будинки, починають лунати вибухи. 

За даними видання, йдеться про вибух касетного боєприпасу – бомби, спорядженої великою кількістю менших вибухових елементів.

Зауважимо, у світі цей вид зброї вважають негуманним засобом ведення війни, адже касетні бомби розраховані на ураження незахищеного населення, а не броньованих військових об’єктів. 

Новини за темою: У Вірменії не виключили участь Росії у конфлікті в Нагірному Карабасі

Крім цього, елементи, які не розірвалися після падіння боєприпасу, тривалий час лишаються вибухонебезпечними. 

Міжнародна конвенція про заборону касетних бомб набула чинності у 2010 році і діє у державах, що її ратифікували. Однак, Вірменія та Азербайджан не є сторонами цього договору.

Нагадаємо, нещодавно Азербайджан звинуватив збройні сили Вірменії в ракетному обстрілі міста Гянджа, а також Фізулінського, Агдамського і Тертерського районів. Водночас у Вірменії заперечили свою причетність до обстрілів та додали, що Баку наніс удари по цивільних об'єктах у місті Степанакерт, яке називають столицею Нагірного Карабаху.

Loading...