У Монголії знайшли скелети нового виду динозаврів

Вік решток становить 68 млн років

У пустелі Гобі, яка розташована в Монголії, палеонтологи знайшли рештки динозавра нового виду. Про це повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що вчені виявили 4 повних двометрових скелети динозаврів виду Oksoko avarsan, який раніше був невідомий. За оцінками науковців, рептилії жили приблизно 68 млн років тому й зовні нагадували папуг.

Важливо, що ці динозаври мають на один палець менше на передніх лапах, ніж їхні найближчі родичі — овіраптори. За словами вчених, це свідчить про адаптацію тварин до умов пізнього крейдового періоду: міграцію, зміну способу життя, дієту.

Зокрема, динозаври мають двопалі кінцівки. "Ми звернули увагу на двопалі передні кінцівки. Завдяки цьому ми вперше вивчили еволюцію лап овіраптора. Таким чином, ми змогли виявити несподівані тенденції, які й стали відповіддю на питання про різноманітність цього виду динозаврів", — сказав Грегорі Фанстон, один із дослідників.

Новини за темою: У Китаї виявили рештки динозавра, яким 125 мільйонів років

Раніше повідомлялося, що у США на аукціоні Christieʼs продали найкраще збережений скелет тиранозавра, вік якого оцінюється в 67 млн років. Кінцева ціна лоту склала рекордні 31,8 млн доларів.

Loading...