Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Молдові розпочався другий тур виборів президента: Хто змагається за крісло очільника держави

Вибори у Молдові. Фото EPA-EFE

У другий тур вийшли чинний президент Ігор Додон та опозиціонерка Мая Санду

У Молдові сьогодні, 15 листопада, розпочався другий тур виборів президента країни, в якому змагають чинний очільник держави Ігор Додон та лідер партії "Дія і солідарність" (PAS) Мая Санду. Про це повідомляє NewsMaker.

Зазначається, що о 7 ранку в країні відкрилося 2004 ділянки. Станом на 9:30 явка на виборах становила 8,18%. При цьому наголошується, що Центрвиборчком країни заборонив масовий підвіз людей, тому зараз у громадському транспорті може перебувати не більше 8 осіб.

У другому турі виборів беруть участь незалежний кандидат Ігор Додон, якого підтримала Партія соціалістів країни, а також лідер партії "Дія і солідарність" Мая Санду. 

Як відомо, Ігор Додон наголошує на важливості відносин з Росією та обіцяє нове врегулювання ситуації з Придністров’ям - територією, що з підтримкою розташованих там російських військ зберігає фактичну незалежність від Молдови.

Водночас Маю Санду вважають проєвропейською кандидаткою, яка планує зробити Молдову ближчою до Євросоюзу. Вона зазначає, що Молдові необхідно повернутися до збалансованої зовнішньої політики і повернутися в русло добрих відносин з Румунією, Україною, ЄС і США, а також просуває інтеграцію Молдови в ЄС.

При цьому Мая Санду в першому турі виборів президента набрала 36,16% голосів, а Ігор Додон - 32,61%.

Новини за темою: Президент Молдови закликав громадян вийти на вулиці після другого туру виборів

Нагадаємо, 1 листопада у Молодові відбувся перший тур президентських виборів. Участь у них взяли понад 1,2 млн осіб, загальна явка склала 42,76%.

Згодом другий тур виборів президента Молдови призначили на 15 листопада. Тоді стало відомо, що за президентське крісло змагатимуться Мая Санду та Ігор Додон.

Loading...