live

У Молдові Конституційний суд призупинив дію "коронавірусного" пакету допомоги уряду

Молдова Фото з відкритих джерел

Деякі пункти в документі можуть сприяти ухиленню від сплати податків

Конституційний суд Молдови призупинив дію "пакету антикризових заходів підтримки громадян і бізнесу", який молдовський уряд ухвалив у зв’язку з пандемією коронавірусу. Про це повідомило видання NewsMaker, з посиланням на слова прем'єр-міністра Іона Кіку.

"Згідно з цим рішенням, уряд не може виплачувати допомогу по безробіттю... У багатьох громадян більше не буде грошей на хліб. Уряд не зможе виплачувати мінімальний щомісячний дохід, не зможе допомогти економічним агентам, які дають зарплату за березень, і не зможе звільнити від сплати патенту", - сказав очільник уряду Молдови. 

З 1 квітня молдовський уряд схвалив комплекс заходів щодо підтримки громадян і бізнесу на час надзвичайного стану. Для цього з держбюджету виділили понад 700 млн леїв.

Пізніше депутати від партії "Дія і солідарність" (PAS), а також депутати від партії "Шор" оскаржили в Конституційному суді ряд положень пакету антикризових заходів. Вони вважають, що деякі пункти в документі можуть сприяти ухиленню від сплати податків і розкраданню коштів з держбюджету.

Депутати не виступають проти пакету цілком, а лише проти тих пунктів "які на тлі боротьби з пандемією можуть обернутися новими сірими схемами". 

Остаточне рішення щодо пакету антикризових заходів КС Молдови ухвалить на засіданні 13 квітня.

Раніше повідомлялося, що Уряд Молдови ухвалить законопроєкт, згідно з яким буде запроваджено покарання для осіб, які провокують паніку населення на тлі появи випадків коронавірусу на території країни.

Loading...