У Мінську на акцію вийшли медики, вимагають зупинити насильство

До медпрацівників згодом прийшов міністр охорони здоров'я Білорусі

У Мінську біля Білоруського державного медичного університету на акцію протесту з вимогою зупинити насильство в країні вийшли медики. Про це повідомляє TUT.by.

Згідно з повідомленням, ввечері 12 серпня біля стін медуніверситету зібралося близько 130 медиків з різних лікарень столиці. Вони наділи білі халати та заявили, що не мають наміру викрикувати жодних гасел.

Новини за темою: У Білорусі в одній із лікарень помер затриманий під час акцій протесту хлопець

Як зазначається, до учасників акції вийшли кілька людей з навчального закладу, зокрема голова Білоруської професійної спілки працівників охорони здоров'я В'ячеслав Шило і ректор БДМУ Анатолій Сікорський. Вони попросили присутніх не створювати натовп, запросили до медуніверситету, на що медики запитали, віджартовуючись, чи пустять їх в медуніверситет, якщо почнуться затримки.

Новини за темою: Латвія, Польща і Литва підготували план з врегулювання ситуації в Білорусі

Згодом медики вишикувалися в ланцюг на проспекті Дзержинського і заявили, що зібралися стихійно, щоб показати, що "ми разом". Вони наголошують, що виступають проти насильства, за мир і взаємодопомогу.

Близько 19:00 до присутніх прийшов міністр охорони здоров'я Володимир Каранік, який запропонував пройти для спілкування в актовий зал медуніверситету, однак медики продовжували стояти.

Новини за темою: МВС Білорусі визнало стрілянину на ураження по демонстрантах

Нагадаємо, протести у Білорусі спалахнули 9 серпня після проведення президентських виборів. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко. Пізніше його перемогу підтвердила ЦВК. 

У зв'язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

У середу, 12 серпня, МВС Білорусі визнало, що силовики стріляли на ураження по демонстрантах

Також у МЗС України заявили, що під час акцій протесту в Білорусі постраждав український фотокореспондент, а ще дев'ятьох осіб затримали у зв'язку із правопорушеннями.

Loading...