Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Литві стартували масштабні навчання країн НАТО в рамках Brilliant Jump 2020

У Литві проходять військові навчання НАТО nato.int

У них задіяно близько 2500 військовослужбовців

У Литві проходять щорічні військові навчання сил швидкого реагування Організації Північноатлантичного договору Brilliant Jump 2020. Про це йдеться на  сайті НАТО.

Як зазначається, маневри розпочалися кілька днів тому. У них беруть участь 2500 солдатів і 600 автомобілів. Головною метою навчань є  перевірка матеріально-технічного забезпечення НАТО, здатності реагувати і швидко переміщати Об'єднану оперативну групу підвищеної готовності альянсу в разі кризи.

При цьому заступник прессекретаря НАТО Пірс Казале уточнив, що маневри заплановані давно та "не пов'язані з подіями у Білорусі".

Навчання триватимуть до 6 листопада. Потім підрозділи, перш ніж повернутися в свої країни, візьмуть участь у литовському навчанні "Залізний вовк".

Довідка: Держави-члени НАТО по черзі очолюють Об'єднану оперативну групу підвищеної готовності НАТО, до складу якої входить 5-8 тисяч солдатів, які можуть бути розгорнуті за кілька днів. У цьому році, ядром сил швидкого реагування є польська 21-а Подхальська стрілецька бригада, яку підтримують іспанські та чеські підрозділи.

Новини за темою: Литва заявила, що питання Криму заважатиме вступу України до НАТО

Раніше повідомлялося, що США провели секретні навчання у Німеччині через можливу загрозу з боку РФ. Їх учасниками стали 4400 військових зі США і НАТО.Loading...