Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Лівані затримали 16 осіб через вибух у порту Бейрута

Вибух у порту Бейрута, Ліван Фото з відкритих джерел

Серед затриманих є також генеральний менеджер порту Хассан Корайтем

У Лівані під час розслідування можливих причин вибуху в порту Бейрута затримали 16 співробітників. Про це повідомляє Associated Press

Як стало відомо, серед затриманих – генеральний менеджер порту Хассан Корайтем. Його збираються допитати у п'ятницю, 7 серпня. Також слідчі провели допит 18 осіб, серед яких посадовці порту та митниці. Водночас центральний банк заморозив рахунки кількох осіб, включно з рахунками Корайтема та очільника митного управління.

За даними видання, наразі слідчі зосереджуються на портових чиновниках. Однак, багато ліванців звинувачують у трагедії політичну еліту, корупцію і безгосподарність, "які ще до катастрофи поставили країну на межу економічного колапсу".

Зазначається, що раніше у Лівані попереджали агентство безпеки про те, що склад вибухонебезпечних хімікатів, що зберігаються в порту, становить небезпеку.

"Цей звіт може викликати питання про зневагу на високому рівні", – додали у виданні. 

Нагадаємо, трагедія у ліванській столиці, Бейруті, трапилася 4 серпня. У місцевому порту протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи, які знищили будинки та забрали багато життів. 

За останніми даними, загинуло понад 100 осіб, ще приблизно 5 тисяч постраждали.

Попередньо встановлено, що вибух у порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри) із судна російського бізнесмена, а спричинили його зварювальні роботи, які там проводили. 

За даними МЗС України, поранених і загиблих серед українців немає, однак після вибуху до посольства звернулися 30 громадян із проханням про допомогу. 

Loading...