У Лівані спалахнули протести через вибух: Постраждали понад 700 осіб

Символічне повішення секретаря Хезболли та спікера парламенту в центрі Бейрута alarabiya.net

Активісти вимагають відставку уряду, якого звинуваючують у недбалості

У ліванській столиці Бейрут в ході антиурядових акцій протесту постраждали понад 700 осіб, ще один правоохоронець загинув. Про це повідомляють Al Jazeera та Al Arabiya.

Так, протести у місті спалахнули після потужних вибухів у місцевому порту, внаслідок чого загинули понад 150 осіб. Через декілька днів, 7 серпня, невдоволені діями влади активісти вийшли на вулиці з вимогою відправити уряд у відставку. Зокрема, демонстранти звинуватили уряд в недбалості, яка і спричинила трагедію. Під час акцій протесту сталися сутички між поліцією та протестувальниками. Так, обурені активісти розпалювали вогонь та кидали каміння у правоохоронців. У відповідь вони застосовували сльозогінний газ. 

Напередодні, 8 серпня, стало відомо, що розлючені протестувальники в Бейруті захопили будівлю Міністерства закордонних справ Лівану. Зокрема, активісти вивісили плакат з гаслом "Бейрут демілітаризований" та заявили, що будівля МЗС стала штаб-квартирою "Ліванської революції". 

За даними арабських ЗМІ, ліванські силовики через це відкрили вогонь по протестувальникам. Згодом у Червоному Хресті в Лівані повідомили, що у ході протестів поранення отримали 110 людей, понад 30 з них госпіталізували.

Новини за темою: Вибух у Бейруті: Кількість постраждалих зросла до 6 тисяч

Пізніше кількість постраждалих зросла до 728 осіб, один працівник правоохоронних органів загинув. 

Нагадаємо, 4 серпня у порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи, які забрали життя більше сотні осіб. 

Пізніше було затримано 16 співробітників, серед яких – генеральний менеджер порту Хассан Корайтем. За попередньою версією, трагедія у порту сталася через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри) із судна російського бізнесмена.

Наразі слідство розглядає три можливі версії вибуху: недбальство, нещасний випадок та зовнішнє втручання (влучення бомби чи ракети). 

Loading...