У Латвії можуть заборонити георгіївську стрічку: Чим аргументують ініціативу

Парламентарі Латвії заявляють про загрозу з боку Росії

Фото з відкритих джерел

Сейм Латвії підтримав у першому читанні поправки до законодавства, які передбачають заборону на використання георгіївської стрічки під час публічних заходів. Про це повідомляє Delfi.lv.

Зазначається, що причиною заборони стрічки називають загрозу демократії й безпеці Латвії з боку Росії. "Беручи до уваги експансію Росії в Україну і її тоталітарну ідеологію щодо колишніх республік СРСР, у Латвії є підстави розглядати загрозу своїй демократичній системі й безпеці. Заборона на георгіївські стрічки обмежила би такі прояви ідеології. Ми повинні показати свою позицію проти використання цих стрічок на публічних заходах", – сказав очільник парламентської Комісії з прав людини і суспільних справ Артусс Кайміньш.

Якщо заборона буде схвалена, то обмеження стосуватимуться як розважальних, так і святкових заходів, а також зборів та пікетів. Наразі в Латвії під час публічних заходів заборонено використовувати прапори, герби і гімни колишнього СРСР, його республік і нацистської Німеччини.

Те саме стосується використання й стилізації нацистських свастик, знаків SS і радянської символіки. При цьому встановлюються винятки, якщо все зазначене не використовується для прославлення  тоталітарних режимів чи виправдання скоєних ними злочинів.

Новини за темою: Вигнаний Кернесом через георгіївську стрічку депутат Лесик відновився через суд у міськраді Харкова

Нагадаємо, нещодавно в Балтійському морі поблизу Латвії зафіксували появу військових кораблів Російської Федерації. Тоді морські судна помітили в ексклюзивній економічній зоні країни.

Loading...